Wadowickie wspomnienia Romana A. Gajczaka w książce Życie jest jak sen

Wadowickie wspomnienia Romana A. Gajczaka w książce "Życie jest jak sen"

Leokadia Gajczak i Muzeum Miejskie w Wadowicach zapraszają we wtorek 8 kwietnia na spotkanie poświęcone książce Romana Antoniego Gajczaka pt. "Życie jest jak sen. Wadowice w moich wspomnieniach".

Dopełnieniem spotkania wokół nowości wydawniczej Wadowickiego Centrum Kultury będzie wystawa zatyułowana "Wadowice w moich wspomnieniach"  w Muzeum Miejskim w Wadowicach. Udostępnione będą materiały archiwalne Państwa Gajczaków - dokumenty, fotografie, prace Franciszka Suknarowskiego, Wincentego Bałysa, Ludwika Jacha juniora czy fragmenty imponujących, księgarskiej  kolekcji, które stanowią biograficzną dokumentację twórczej pracy i kolekcjonerskie pasji Roman Antoniegi Gajczaka. 
Wystawa będzie czynna do 4 maja 2025 r.

Wstęp wolny


Muzeum Miejskie w Wadowicach
ul. Kościelna 4


Roman Antoni Gajczak  (ur. 30 września 1935 r. w Wadowicach, zm. 7 kwietnia 2024 r. tamże) - prawnik, publicysta, pisarz i tłumacz literatury angielskiej.
W latach 50-tych napisał setki artykułów i opowiadań wydrukowanych w ogólnopolskiej prasie. O twórczości Jack’a Londona, historii Indian amerykańskich i niewolnictwa na kontynentach amerykańskich publikował nie tylko w Polsce, ale również we Francji. Zajmował się także tłumaczeniem literatury angielskiej pod pseudonimem Antoni Gajewski. Interesował się malarstwem i filatelistyką. Po przejściu na emeryturę wydał siedem książek poświęconych Karolowi Wojtyle: „Wadowice miasto rodzinne Jana Pawła II” (1986), „Sercu najbliższe” (1987), „Tryptyk Kalwaryjski” (1990), „Chłopiec z ulicy Kościelnej” (1991), „Wadowice miasto papieskie” (1995), „Papież jest waszym głosem” (1997), „Trzy miasta Karola Wojtyły” (1997) oraz album „Wadowice wczoraj, dzisiaj, jutro…” (1998).

Więcej na stronie: beskidzka24.pl/czlowiek-z-zasadami