Ryszard Czajkowski w Klubie Podróżnika - relacja

Ryszard Czajkowski w Klubie Podróżnika - relacja

Ryszard Czajkowski przedstawił wszystkim zebranym barwną opowieść o swoich wieloletnich podróżach do Afryki bogato ilustrowaną pięknymi zdjęciami ukazującymi różnorodność klulturową i przyrodniczą tego ogromnego kontynentu.
Dodatkową atrakcją był pokaz filmu autorstwa naszego gościa "Sposób na Afrykę".
Wszyscy zebrani mogli zadać pytania Ryśkowi i z tej możliwości oczywiście skorzystali. Dowiedzieliśmy się m.in. o łączeniu życia rodzinnego z pasją podróżniczą, o najbardziej niebezpiecznych momentach, otrzymaliśmy wskazówki, które mogą się przydać podczas wakacyjnych wyjazdów - zwłaszcza dotyczące znajomości języków obcych:)

 Ryszard Czajkowski (ur. 4 października 1933 w Warszawie) - polski geofizyk, dziennikarz, operator filmowy, pisarz, reporter, publicysta, podróżnik, polarnik, członek The Explorers Club.W latach 1976 - 1978 uczestnik dwóch pierwszych polskich wypraw naukowych na Antarktydę i współbudowniczy stacji antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Klub Podróżnika powróci po wakacjach. Wszystkim klubowiczom życzymy udanego letniego wypoczynku z nadzieją, że wszyscy spotkamy się w ostatni piątek września!