W kinie Centrum Chłopiec i czapla

W kinie Centrum "Chłopiec i czapla"

Legendarny zdobywca oscara Hayao Miyazaki, współzałożyciel słynnego japońskiego studia Ghibli, twórca takich anime jak „Spirited Away: w krainie bogów”, „Księżniczka Mononoke” czy „Mój sąsiad Totoro” po 10 latach powraca z filmem „Chłopiec i czapla” – wyczekiwaną przez widzów na całym świecie, zaraz po premierze okrzykniętą arcydziełem, przejmującą i ponadczasową opowieścią o dorastaniu, stracie i miłości.

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

"Chłopiec i czapla", z autobiograficznymi wątkami z młodości reżysera, uznawany jest za jeden z najwybitniejszych wizualnie filmów Miyazakiego. Anime, którego światowa premiera odbyła się 7 września tego roku na Toronto International Film Festival, zostało wyprodukowane przez współzałożyciela Studia Ghibli Toshio Suzuki, a muzykę do niej skomponował wieloletni współpracownik Miyazakiego Joe Hisaishi.

Dramat, fantasy, anime, prod. Japonia, scen. i reż. Hayao Miyazaki, czas 124 min., od 12 l.

Bilety: 12 zł ostępne w kasa WCK i online na stronie www.wck.wadowice.pl

"środAwisko 19:00"
Wadowickie Centrum kultury, ul. Teatralna 1
środa, 3 kwietnia, godz. 19:00