Puchar Tymbarku

Puchar Tymbarku

Na pełnowymiarowym boisku na stadionie w Wadowicach przez dwa dni – 16 i 17 maja odbędą się zacięte rozgrywki o to, która drużyna zagra na PGE Narodowym! Czy to Footbolowe święto wpisze się na stałe w wadowickim kalendarzu?

W poprzedniej edycji w Wadowicach pojawił się były reprezentant Polski, a później jej selekcjoner Adam Nawałka. Z Pucharem Tymbarku związany jest od jego pierwszych edycji, odwiedzał młodych zawodników wówczas, gdy impreza raczkowała, a jej finały odbywały się w Tymbarku. Marcin Wasilewski również zaskoczył nas swoja obecnością podczas turnieju. Rozgrywki odbędą się 16-17 maja 2024 roku.

Finał Ogólnopolski w Warszawie i kibicowanie podczas meczu Polska-Turcja, a także możliwość walki o Wielki Finał na PGE Narodowym – oto, czego mogą się spodziewać finaliści XXIV edycji Pucharu Tymbarku.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów.

Stadion Miejski MKS Skawa Wadowice
ul. Błonie
czwartek - piątek, 16 - 17 maja 2024 r., godz. 10:00
www.wadowice.pl