Nowe wydawnictwo Gminy Wadowice z okazji 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Nowe wydawnictwo Gminy Wadowice z okazji 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Dziś obchodzimy 10. rocznice kanonizacji Jana Pawła II. Uroczystość miała miejsce 27 kwietnia 2014 r. w Watykanie na placu Świętego Piotra, podczas której dwaj papieże XX wieku zostali ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego. Ceremonii wyjątkowego charakteru nadała również obecność dwóch Ojców Świętych – emerytowanego Benedykta XVI oraz obecnie urzędującego papieża Franciszka. W czasie trwania obrzędu papież Franciszek powiedział:

„Na chwałę Świętej i Nierozdzielnej Trójcy, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa i świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych modlitwach i za radą wielu naszych Braci w biskupstwie orzekamy i stwierdzamy, że błogosławieni Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi i wpisujemy ich do katalogu świętych, polecając, aby odbierali oni cześć jako święci w całym Kościele.”

Z tej okazji Referat Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach zaplanował promocję wyjątkowej publikacji: „Santo Subito. Jan Paweł II z Wadowic”. Wydawnictwo ma na celu przybliżyć postać świętego. W oparciu o liczne świadectwa kształtuje się obraz człowieka, który w swoim życiu praktykował takie cnoty jak wiara, nadzieja, miłość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie oraz męstwo w stopniu nadzwyczajnym, a wręcz heroicznym.

Niniejsza publikacja jest swego rodzaju podróżą przez życie Karola Wojtyły, od narodzenia w Wadowicach aż po kres jego ziemskiego żywota w Rzymie, która prezentuje jak w jego życiu objawiała się owa heroiczność cnót chrześcijańskich.

Bezpłatną publikację, która ukazała się w języku polskim, angielskim i włoskim, można otrzymać w biurze Informacji Turystyczne w Wadowicach ul. Kościelna 4 lub pobrać ze strony it.wadowice.pl